wysocko wielkie
wysocko wielkie
szkola
Każdy może być strażakiem, 02.06.2014r.

2 czerwca, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysocku Wielkim, w ramach otrzymanego grantu przyznanego przez Fundusz Grantowy na projekt pt. „Każdy może być strażakiem” po raz kolejny spotkali się z dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wysocku Wielkim. Jest to kontynuacja projektu, w ramach którego strażacy zabrali dzieci na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Tym razem spotkanie rozpoczęło się od pokazu sprawności bojowej strażaków z miejscowej jednostki, którzy pokazali jak sprawnie i szybko budują linię gaśniczą i przystępują do gaszenia pożaru, urozmaicając tym samym obchodzony przez szkołę Dzień Dziecka.

W trakcie spotkania także odbyły się zabawy i konkursy przygotowane przez strażaków. Ich celem było zainteresowanie dzieci działalnością Ochotniczych Straży Pożarnych, pokazanie pracy strażaków,  a także uświadamianie o zagrożeniach i niebezpieczeństwach, jakie czyhają w codziennym życiu.
Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci, które bardzo chętnie brały udział w specjalnie przygotowanych zabawach i konkursach. Każde dziecko mogło ubrać się w mundur, chwycić strażacki wąż z wodą i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak. Wszyscy, którzy brali udział w spotkaniu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy konkursów - nagrody.

2014-06-09
Wprowadził: Wojciech Krawczyk