wysocko wielkie
wysocko wielkie
szkola
Z grantem do Komendy Powiatowej PSP, 15.04.2014

W dniu 15.04.2014 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysocku Wielkim dzięki przyznanemu grantowi na projekt pt. „Każdy może być strażakiem” przez Stowarzyszenie Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego zorganizowała dla przedszkolaków oraz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Celem wyjazdu było pokazanie najmłodszym pracy oraz sprzętu jakim dysponują strażacy a także przeprowadzenie pogawędek o zagrożeniach i bezpieczeństwie. Wycieczka bardzo spodobała się zarówno najmłodszym przedszkolakom jak i uczniom wszystkich klas szkoły podstawowej.

Jest to pierwszy projekt realizowany ze środków Funduszu Grantowego realizowany przez jednostkę OSP w Wysocku Wielkim. „Bardzo się cieszymy z przyznanego dofinansowania, ponieważ umożliwia nam realizację swoich statutowych zadań w inny niż dotychczas sposób. Normalnie nie byłoby stać naszej jednostki na zorganizowanie takiego wyjazdu. Dzięki pozyskanym środkom i gościnności Komendy Powiatowej PSP mogliśmy w sposób bardzo atrakcyjny dla dzieci przedstawić zarówno pracę i sprzęt strażacki, oraz zagrożenia które czyhają w codziennym życiu.” – mówił druh Wojciech Krawczyk, sekretarz OSP w Wysocku Wielkim. „Nie jesteśmy jednostką, która tylko czeka w swojej strażnicy na pożary i zagrożenia. Oczywiście, jesteśmy do nich przygotowani, ale chcemy przede wszystkim docierać do mieszkańców i uświadamiać jak ich unikać. Pożary i zagrożenia, jeśli już wystąpią, często związane są z jakimś nieszczęściem, dlatego kładziemy szczególny nacisk na edukację, zwłaszcza najmłodszych. Chcemy żeby dzieci i młodzież była świadoma tych zagrożeń oraz wiedziała jak się w ich przypadku zachować.” – uzupełnił druh Walerian Florczyk, prezes.

Jak zapowiadają strażacy, nie jest to ostatnie spotkanie z dziećmi i młodzieżą realizowane w ramach przyznanego grantu. Wkrótce ponownie wybiorą się do szkoły i przedszkola, gdzie każdy będzie mógł poczuć się jak strażak, biorąc udział w konkursach i specjalnie przygotowanych zabawach.


2014-04-24
Wprowadził: Wojciech Krawczyk