wysocko wielkie
wysocko wielkie
szkola
Jubileusz 90-lecia OSP w Wysocku Wielkiem, 02.06.2013r.

W dniu 2 czerwca 2013r. Ochotnicza Straż Pożarna w Wysocku Wielkim obchodziła swój jubileusz 90-lecia powstania.Uroczystość ta była świętem naszych strażaków, na które oprócz wszystkich mieszkańców i sympatyków naszej straży, zaproszone zostały wszystkie jednostki z całej gminy jak i z sąsiednich miejscowości. W tym roku, uroczystość ta przypadała w oktawę Bożego Ciała i rozpoczęła się od mszy Św. w lokalnym kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. Podczas mszy, wszyscy obecni modlili się w intencji druhów służących w miejscowej jednostce, oraz tych, którzy odeszli na wieczną wartę.

Następnie, po mszy odbył się uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury gdzie odbyła się dalsza część uroczystości - podsumowano historię naszej jednostki, a także wręczono przyznane odznaczenia.

Na wniosek Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrowie Wielkopolskim wyróżniającym się członkom i sympatykom Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysocku Wielkim, uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka nadano następujące odznaczenia:
1) Złoty medal "Za zasługi dla pożrnictwa" otrzymali:
- Dh Andrzej Kurek
- Dh Katarzyna Kurek
- Dh Henryk Kwiecień
- Dh Ryszard Małecki
- Dh Monika Sitek
2) Srebrny medal "Za zasługi dla pożarnictwa" otrzymali:
- Dh Aleksandra Jędrajczyk
- Dh Danuta Kaźmierczak
- Dh Marek Krawczyk
- Dh Paweł Tasarek
- Dh Jan Witek
3) Brązowy medal "Za zasługi dla pożarnictwa" otrzymali:
- Dh Małgorzata Bruzi
- Dh Ewa Ertel
- Dh Małgorzata Jurek
- Dh Alicja Wawrzyniak
- Dh Krystyna Witek

Na wniosek Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysocku Wielkim, Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrowie Wielkopolskim nadano odznaki "Strażak Wzorowy" następującym członkom naszej jednostki:
- Dh Sebastian Hajdziony
- Dh Bogusław Myciek

Wszystkim strażakom w tym dniu składamy serdeczne podziękowania za swoją ofiarną pracę i poświęcenie dla lokalnej społeczności.

 

2013-06-05
Wojciech Krawczyk